НОВІ КНИГИ

 

Новинки літератури для дітей сучасних українських письменників

 

Есаулов, Олександр.Таємниця Великого Сканера : пригодницька повість / О. Есаулов. – К. : Зелений Пес, 2009. – 191 с. – (Під партою. Інформатика).

Комп’ютерний світ знову потребує допомоги. На планеті Ц з’явився Великий Сканер, потім невідомий вірус, заражені. Тут якась таємниця, хтось зазіхає на повну і безконтрольну владу…

Розгадати таємницю можуть реальні люди, тому експедиція у складі знавців віртуальних ігор й вирушила на порятунок. Приєднуйся, ти можеш допомогти врятувати Заекрання!

 

Галина Пагутяк . Лялечка і Мацько.- К.: Граніт – Т, 2008.- 96 с., іл..- (сер.»Сучасна дитяча проза»)

Історія про зворушливу дружбу хлопчика на прізвисько Лялечка і лиса-художника Мацька зоставить байдужою хіба геть черству людину. Це ж бо історія зародження справжніх, щонайсвітліших людських почуттів, і вона стократно цікавіша ще й тому, що оповів її справжній майстер слова – знаменита львівська письменниця Галина Пагутяк.

 

Сергій Гридін. Федько, прибулець з Інтернету. Львів: Видавництво Старого Лева, 2011. - 160 с.

Герої цієї історії - звичайні хлопці Сашко та Петрик - з волі зовсім не звичайного інтернетного віруса потрапляють у віртуальний світ, де їм доведеться зустрітися з жорстокими піратами, дикими людожерами, голодними крокодилами та потворними чудовиськами.

Побачити таких ворогів на екрані - далеко не те саме, що зіткнутися з ними віч-на-віч. Отож, чи зможуть хлопці подолати усі перешкоди і повернутися додому, а головне – чи зуміють вони зберегти свою дружбу в таких непростих випробуваннях?

 

Малик Галина. Вуйко Йой і Лишиня: Повість.- К.: Грані-Т, 2010.- 128с., іл..- (Сер.»Сучасна дитяча проза»)

Сталося так, що будинок, який сто п’ятдесят років стояв у затишному куточку Карпат і в якому мешкав справжній вуйко – вуйко Йой, якісь незнайомці вирішили перевезти в сканзен. Ой, лишенько! Що залишається робити нашому герою? Їхати за будинком і влаштовуватись на новому місці. Що на нього там чекає та що воно таке є – сканзен, з майстерністю дитячого письменника розповіла Галина Малик.

З першої до останньої сторінки казкова повість «Вуйко Йой і Лишиня» наповнена колоритом Закарпатського краю.

Книга отримала позитивну оцінку Міністерства освіти і науки України та «схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ № 1.4/18-Г-586 від 15.07.2010 р.)

 

Паньо К. Сонечко для мами Лу.- К.: Грані-Т, 2008.- 152 с., іл..- (сер. «Сучасна дитяча проза»)

На них чекають надзвичайні пригоди: зустріч з невідомим створінням Фурхом, що не любить довгих слів, жахіття в Імлистому Яру, повного млиць, котрі задурюють голову й розтягують усіх на нитки. Чи вдасться друзям вибратися з туману млиць та дістати Сонечко? Читай та подорожуй разом з Лулукою.

Книга для дошкільного і молодшого шкільного віку.

 

Паньо Катерина . Цвіт мандрагори: повість.- К.: Грані-Т,2010, - 96 с., іл..- (сер.»Сучасна дитяча проза»)

Коли приходять замахайці – все стає з ніг на голову, і на Плесі зчиняється казна-що. Навіть буркуни та Гримза не чуються в безпеці – хіба встигнуть запропонувати непроханим гостям якусь лагоминку, й ті ненадовго дадуть їм спокій...

Але не переймайтеся: тато Лу дав слово, що він зарадить біді – а слово господаря Великого Коріння багато важить! Тим паче, якщо в нього є такий самовідданий помічник, як маленький Лулука, що заради порятунку Плеса зумів навіть подружитися з Тим, Хто Кричить Уночі...

Третя повість Катерини Паньо з дивовижного циклу про лулук та їхніх друзів – напрочуд світла та щемка історія, яка неодмінно захопить не лише кмітливих малюків, а й їхніх мисливих батьків.

 

Мензатюк Зірка. Як до жабок говорити.- К.: Грані-Т. 2007.- 64 с., іл..- (сер. «Сучасна дитяча проза»).

Ця книжка про пригоди хлопчика-мрійника Іванка, якого називали чарівним не за те, що він умів робити чудеса всілякі, а тому, що вірив у них. Разом з ним можна навчитися говорити до жабок, равликів, ластівок та інших істот, зрозуміти чому долиною цвіте бузьків вогонь, ведмежа цибуля та заяча конюшина. А ще познайомитись із зайчиком, який не зміг продати на ярмарку свій страх, зате здобув силу-силенну дарунків. Тож тепер він сидить край дороги і роздає їх батькам, аби діти одержували гостинці від зайчика.

 

Ірен Роздобудьмо. Пригоди на невідомому острові.- Вінниця,-цтво «Тенза», 2010.- 158с.: іл..- (Пригодницька бібліотека).

Коли ти сядеш на надувний човен і попливеш шукати пригод, то неодміннно потрапиш на невідомий острів. І неодмінно зустрінеш там знімальну групу. Хоча може з’ясуватися, що перед тобою не актори, а… справжнісінькі пірати. А от чи пощастить тобі від них утекти?

Про Клаву і Рено, невідомий острів і справжнісіньких піратів — у новій повісті Ірен Роздобудько. Лауреат конкурсу «Дитячий портал». Перша премія 2006 року в номінації — тексти для 9-11 річних.

 

Олесь Ільченко . «Таємниця старої обсерваторії»: Оповідання.- К.: Грані – Т, 2010 – 96 с.. іл..- (Сер. «Сучасна дитяча проза»)

Познайомтеся з новою гранню таланту – творами для дітей – відомого поета, прозаїка і сценариста Олеся Ільченка.

Не кожного дня можна зустріти просто посеред вулиці Незнайомця з паралельного світу. Саме з цього і почалися пригоди Влада та Оленки, головних героїв цієї книжки.

Виявляється, якщо відгукнутися на прохання іншої людини, по-справжньому захотіти їй допомогти, можна побачити неймовірні дива. Діти зрозуміли, що в будь-якому вимірі треба бути кмітливим, терплячим, а головне – приязним.

 

Сергій Пантюк. Неслухняники: Поезія .- К.: грані – Т, 2010.- 56 с., іл..- (Сер.»Сучасна дитяча проза»).

У Вашої дитини цілісінький день гості! Зранку приходять радунці, веселуни, смішкуни й реготуни, усміхайки й веселятка; по обіді з’являються неслухняники й пустуни; а увечері стають на порозі колисанці, дрімотулі, пацькуни, спаткунці та соненятка… Іноді ще навідується пан Перевертас — і тоді все стає з ніг на голову й починається такий гармидер, який годі вгамувати!

Але й на це є рада: прочитайте зі своїм малюком хвацькі, задиристі, пустотливі, сповнені кипучої енергії вірші відомого сучасного українського поета Сергія Пантюка, — і дитя знатиме, як себе поводити з кожним із цих кумедних гостей.

Книга отримала позитивну оцінку Міністерства освіти і науки України та «схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ № 1-4/18-Г-167 від 14.05.2010 р.)

 

Андрусяк І. Хто боїться Зайчиків : повість-гра : для молод. та серед. шк. віку / І. Андрусяк ; худож. У. Мельникова. – К. : Грані-Т, 2010. – 72 с. : іл. - (Золотий лелека).